Kontrowersje wokół wycinki drzew w Mielcu

12.09.2019

Z Parku Leśnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w tym mieście ma zniknąć ponad tysiąc drzew. To element planowanej rewitalizacji. Na wycinkę w takim kształcie nie zgadzają się okoliczni mieszkańcy.

Jak podkreślają chcą poprawy wyglądu parku, ale nie kosztem zdrowych drzew.

Suche drzewa, chore drzewa trzeba wyciąć i my to wiemy. Wątpliwości budzi wycinka zdrowych drzew – zaznacza Tomasz Bednarczyk przewodniczący rady osiedla Kazimierza Wielkiego.

To płuca naszego miasta. Borykamy się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Ten park, to dla nas filtr, który pozwala nam oddychać, żyć – dodaje Janusz Żmuda zastępca przewodniczącego rady osiedla.

Co na to władze? Jacek Wiśniewski prezydent Mielca przekonuje, że do wycięcia zostały przeznaczone przede wszystkim chore drzewa.

– To minimum z minimum, co należy zrobić, wyciąć, żeby też odsłonić korony drzew. Te prace pielęgnacyjne to nie tylko wycinka wyschniętych drzew, ale też trzeba doprowadzić światło, aby te drzewa i krzewy, które zasadzimy mogły się prawidłowo rozwijać odżywiać.

Na wycinkę drzew miasto musi uzyskać zgodę starostwa powiatowego. Wcześniej odbędzie się wizja lokalna w parku. Miasto ma także dostarczyć uaktualnione ekspertyzy dendrologiczne tamtego drzewostanu.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jacek Wiśniewski
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN