Konwent samorządowców chce pieniędzy od powiatu

07.03.2018

Konwent wójtów i burmistrzów powiatu dębickiego chce większego wsparcia finansowego od powiatu przede wszystkim na inwestycje drogowe. Chodzi o blisko 6 mln złotych. Lista zadań do realizacji w tym roku trafiła do starostwa powiatowego.

– My w swoich budżetach zabezpieczyliśmy 50 proc. wartości zadań. Czekamy na drugą połowę ze starostwa – komentuje Robert Mucha przewodniczący konwentu i wójt Jodłowej. – Odpowiednio dużo czasu miał zarząd z radą, aby się do tych inwestycji przygotować. Jak można nie przyjąć wsparcia od samorządów na realizacje inwestycji powiatowych. To przecież jest dotacja – dodaje wójt.

Andrzej Reguła starosta dębicki nie wyklucza, że pieniądze się znajdą, ale potrzeba na to czasu. – Mamy sztandarowe inwestycje. Musimy poczekać na rozstrzygnięcie przetargu na budowę mostu na Wisłoce i dopiero będziemy wiedzieć na czym stoimy – mówi starosta.

Przed starostwem także problem jak znaleźć pieniądze na realizację remontów dróg w Nagoszynie i w Stasiówce, które okrojono z ponad miliona złotych do 200 tys. złotych, bo zabrakło pieniędzy.

Pieniądze z tego zadania powiat przekaże na budowę łącznika Dębica-Zachód, który kosztować będzie 4 mln złotych więcej niż planowano.

Posłuchaj:
Robert Mucha
Andrzej Reguła
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN