Kopalnia soli z rozwojowymi planami

16.12.2019

Otwarcie się szczególnie na ludzi młodych oraz seniorów. Zwiększenie ruchu turystycznego tych grup planuje prezes Bocheńskiej Kopalni Soli.

W tym roku żupę odwiedzi około 175 tysięcy turystów. Co ma do zaoferowania jedno z najstarszych polskich przedsiębiorstw?

Kopalnię można poznawać korzystając z trzech tras: wybieranej najczęściej klasycznej, przyrodniczej i historycznej po najbardziej niedostępnych i najstarszych wyrobiskach.

O ile ta pierwsza propozycja jest znana wielu osobom to dwie następne czekają dopiero na szerokie odkrycie – tłumaczy prezes Kopalni Maciej Kuszlik.

– Przede wszystkim chcemy się otworzyć na dzieci na młodzież na pobyty edukacyjne, ponieważ warto połączyć naukę z możliwością wypoczynku. Jak i z drugiej strony chcemy się otworzyć na turystykę senioralną. Mamy co pokazać, mamy dostosowanie dla turystów, żeby mogli wygodnie zjechać, przebywać, czy to nocować – zwiedzać naszą kopalnię.

Kopalnia, poprzez dostarczenie solanki, włączy się także w utrzymanie budowanej przez samorząd tężni, która ma być oddana w centrum Bochni jeszcze w tym miesiącu, a można będzie z niej korzystać od wiosny.

Dodajmy, że w przyszłym roku wyznaczana będzie nowa, multimedialna trasa z elementami przyrodniczymi, wiodąca z szybu Sutoris. Jej otwarcie w kopalni, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaplanowano na 2021 rok.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN