Koronawirus przyczyną zamknięcia szkoły i kościoła w Porębie Spytkowskiej w gminie Brzesko

07.10.2020

Pogorszył się stan zdrowia zakażonego księdza wikariusza z tamtejszej parafii, który został przewieziony do szpitala.

Chory ksiądz uczy religii w Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej, ale też grupy pięcio- i sześciolatków, uczęszczających do Publicznego Przedszkola w tej miejscowości.

Po potwierdzeniu zakażenia Powiatowa Inspektor Sanitarna z Brzeska Dorota Żak zwróciła się do rodziców dzieci uczęszczających do tych placówek z prośbą o wypełnienie formularza wywiadu epidemiologicznego.

W rezultacie zapadły decyzje o kwarantannie domowników uczniów i przedszkolaków, którzy pozostawali w styczności z zakażonym nauczycielem.

Do końca tygodnia w szkole, do której uczęszcza blisko 150-cioro dzieci, zostały zawieszone zajęcia stacjonarne – wprowadzano tryb nauki zdalnej dla wszystkich uczniów.

Także kościół w Porębie jest zamknięty do odwołania. Msze odprawiane rano i wieczorem oraz różaniec są transmitowane na platformie YouTube.

Dodajmy, że liczba osób objętych kwarantanną w powiecie brzeskim od niedzieli wzrosła z 306 do 647. Obecnie na tym terenie jest 43 aktywne przypadki zachorowań na COVID-19, 10 osób jest w szpitalu.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN