Koronawirus utrudnia organizację zajęć w szkołach na zachodzie regionu

09.10.2020

Przynajmniej pięć placówek edukacyjnych w powiecie brzeskim z powodów epidemicznych ma problemy z organizacją zajęć. Dotyczy to szkół w Porębie Spytkowskiej, Lipnicy Murowanej i Sterkowcu oraz jednej podstawówki i jednej szkoły ponadpodstawowej w samym Brzesku.

Na tym terenie jest jest 58 osób z potwierdzonym zakażeniem, a kwarantanną objęto blisko 1000 i ta liczba od wtorku wzrosła ponad dwukrotnie.

Potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3. Dyrektor Dorota Wójcik poinformowała, że do szkoły chodzą jedynie uczniowie jednej klasy pierwszej, jednej drugiej i dwóch trzecich. Dla innych klas wprowadzono nauczanie zdalne. Dla siedmiu ze względów epidemiologicznych, dla pozostałych z organizacyjnych, ponieważ na kwarantannie jest także 8 nauczycieli. Dla większości klas to rozwiązanie ma obowiązywać do 15 października.

W Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku na kwarantannę skierowano uczniów dwóch klas pierwszych technikum, dla których uruchomiono zdalne nauczania. Testy potwierdziły tutaj zakażenie u dwóch młodych ludzi. Prawdopodobnie jednak – jak poinformował dyrektor Jerzy Soska – od poniedziałku klasy te będą się uczyć już w trybie stacjonarnym.

Ognisko SARS-CoV-2 pojawiło się w Szkole Podstawowej w Sterkowcu. Tutaj zakażenie potwierdzono u jednego z uczniów klasy siódmej. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele prowadzący zajęcia w tej klasie są objęci kwarantanną do 12 października. Podobna sytuacja jest w Lipnicy Murowanej, gdzie zdalnie uczą się uczniowie jednej z klas trzecich. Ponadto – jak już informowaliśmy – w Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej, gdzie zakażony był ksiądz katecheta zajęcia także odbywają się zdalnie.

 

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN