Koronawirus nie zatrzyma inwestycji w gminie Szerzyny [WIDEO]

17.04.2020

Są pieniądze na budowę drogi w centrum Szerzyn. Samorząd otrzymał właśnie 2 mln 400 tys. złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

To dobra informacja dla mieszkańców południowej części gminy, bo w końcu doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia – mówił w programie Słowo za Słowo wójt Grzegorz Gotfryd.

– To będzie budowa całkowicie nowej drogi, wraz z przebudową dwóch skrzyżowań z drogami powiatowymi, wraz z budową oświetlenia, całej infrastruktury podziemnej, teletechnicznej. Ta droga jest w mojej ocenie kluczowa. Ona umożliwi skomunikowanie ponad 15 domów zlokalizowanych w południowej części gminy Szerzyny w przysiółku Na górze i mieszkańcy, którzy do tej pory musieli korzystać indywidualnie z dróżek, ścieżek i popularnych w terenie wiejskim miedz, będą mogli komunikować się za pośrednictwem nowej drogi.

Półkilometrowy odcinek ma być gotowy za dwa lata.

Wójt zapewnił również, że dobiegają końca inne inwestycje, m.in. budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, budowa mostu na drodze gminnej. Nie jest zagrożona także budowa sali gimnastycznej w Żurowej.

Grzegorz Gotfryd podkreślił, że kontynuowanie inwestycji jest bardzo ważne, ponieważ pomaga przetrwać lokalnym firmom kryzys wywołany epidemią koronawirusa.

Posłuchaj:
Grzegorz Gotfryd
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN