Korzenna będzie budować mieszkania pod wynajem

17.08.2021

Gmina przystąpiła do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska. Dzięki temu na inwestycje otrzyma 3 mln złotych. Te pieniądze powinny pozwolić na wybudowanie kilkudziesięciu mieszkań.

Każda z 16 gmin, które zaangażowały się w przedsięwzięcie, otrzymała po 3 mln zł z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Pieniądze na budowę mieszkań będą pochodzić z Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Zasobu Nieruchomości. W zamian za fundusze gmina wnosi do spółki aport w postaci działek budowlanych. W przypadku Korzennej to działka na północny-wschód od dworu nad składem budowlanym.

Teren zostanie zabudowany szeregowo, a mieszkania będą mieć około 50m2 powierzchni. Możliwe będzie wykupienie własności, jednak głównymi odbiorcami mają być młodzi ludzie, którzy dostaną ofertę niskiego czynszu.

W przedsięwzięcie zaangażowało się 16 gmin z całej Małopolski. Oprócz Korzennej to też: Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Trzciana, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice i Zakliczyn.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN