Korzenna: Rodzice, którzy chcą posłać dzieci do przedszkola niech powiadomią o tym dyrektora

01.05.2020

Rodzice, którzy chcą posłać dzieci do przedszkola niech powiadomią o tym dyrektora. Apel o taką deklaracje mają władze gminy Korzenna, w powiecie nowosądeckim. Chociaż rząd pozwolił na otwarcie tych instytucji to samorządy muszą przygotować placówki do działania.

Informacja o liczbie dzieci jest kluczowa ze względu na konieczność przygotowania pomieszczeń zgodnie z wymaganiami sanitarnymi oraz zapewnienia placówkom niezbędnych środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji – informuje samorząd.

Dyrektorzy precyzyjnie będą mogli określić swoje możliwości wiedząc, ile dzieci będą mieli pod opieką. Wiadomo, że w razie ograniczeń lokalowych w pierwszej kolejności do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych będą przyjmowane dzieci rodziców, którzy nie mogą pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Przede wszystkim przyjmowane będą dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN