Kosmetologia oraz pedagogika wczesnoszkolna – nowe kierunki na PWSZ

22.09.2021

Na kosmetologii będzie można zdobyć tytuł licencjata, natomiast pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna kończy się uzyskaniem tytułu magistra.

– Osoby, które nie podjęły jeszcze decyzji co do swojej przyszłości mają większe pole do wyboru – mówi rzecznik prasowy PWSZ w Tarnowie Piotr Kopa.

– Uruchamiamy rekrutację uzupełniającą, która potrwa od 22 września do 11 października z kilku powodów. Najważniejszy to uzyskanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na dwóch nowych kierunkach – kosmetologii na studiach licencjackich w trybie stacjonarnym oraz pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na studiach jednolitych magisterskich w trybie stacjonarnym bądź zaocznym.

Absolwenci kosmetologii zdobędą uprawnienia do prowadzenia własnej działalności lub pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach zajmujących się produkcją kosmetyków, czy ośrodkach SPA.

Z kolei wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna umożliwiają podjęcie pracy w charakterze nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w placówkach oświatowych publicznych i prywatnych.

12 października odbędą się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatek i kandydatów na studia pedagogiczne.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN