Kradli w sklepach skarbonki charytatywne. Jeden z nich to autor graffiti na miejskich budynkach

14.01.2021

Nowosądecka policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy w Sylwestra oraz w pierwszych dniach nowego roku ukradli z kilku sklepów puszki, do których prowadzona była zbiórka pieniędzy na cele charytatywne.

Łącznie mężczyźni zawłaszczyli kwotę około 3 tys. złotych, za co, według postawionych im zarzutów, czyli kradzież z włamaniem, grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak mówi Aneta Izworska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – ustalono, że jeden z mężczyzn jest również odpowiedzialny za nielegalne napisy na miejskich budynkach.

– Młodszy ze sprawców, czyli 18-latek, w październiku ubiegłego roku uszkodził co najmniej 13 elewacji budynku w centrum Nowego Sącza. Mężczyzna namalował na nich farbą w spray’u tag, czyli swój graficiarski podpis. Właściciele tych nieruchomości oszacowali swoje straty na blisko 22 tysiące złotych.

Policja nadal ustala, czy uszkodzonych przez 18-latka elewacji może być więcej. Zarówno on, jak i jego kolega, przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów i zgłosili chęć dobrowolnego odbycia kary.

Posłuchaj:
Aneta Izworska
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN