Kraków przoduje w sięganiu po pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – wynika z najnowszego zestawienia [WIDEO]

20.10.2019

Stolica Małopolski mocno walczy ze smogiem, dlatego większość wniosków dotyczy programu Czyste Powietrze – poinformował w programie Słowo za słowo, prezes Funduszu, Kazimierz Koprowski.

– Nie będę ukrywał, że gmina miejska Kraków, rzeczywiście wiedzie prym. Ale są i inne, też bardzo aktywne – gminy Wiśniowa, Raciechowice, Limanowa, Brzesko, Czchów czy Gmina Tarnów. Jedni szukają pieniędzy na gospodarkę wodno – ściekową, inni na budowę ścieżek rowerowych, a jeszcze inni na finansowanie zadań antysmogowych, czyli zakup nowych kotłów.

Jak w tym zestawieniu wypada sam Tarnów? Szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uważa, że jest średnio aktywny.

Miasto sięgnęło po pożyczkę na zakup samochodu dla OSP w Rzędzinie, otrzymało też dotacje w wysokości 60 tysięcy złotych, a Przedszkole Publiczne Nr 31 – 10 tysięcy na działania edukacyjne.

W ramach programu Czyste Powietrze od jego uruchomienia na wymianę pieców złożono już ponad 10 tysięcy wniosków.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN