Krakowska firma na razie bez decyzji o warunkach zabudowy na terenie po Owintarze

17.07.2020

Firma starała się o zgodę na budowę siedmiu bloków z działalnością usługową na parterze.

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Planowania Przestrzennego, Urząd Miasta Tarnowa nie wydał jednak decyzji i nie proceduje już wniosku.

Powodem – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – miał być brak decyzji środowiskowej, o którą firma musi wystąpić, by starać się o warunki zabudowy.

W ubiegłym roku natomiast inna firma dostała taką decyzję na budowę wielorodzinnych budynków mieszkalnych z działalnością usługową na parterze na części od Bandrowskiego, na której są zdewastowane budynki po halach, biurach i magazynach.

Tymczasem mieszkańcy nie mogą się doczekać, kiedy zdewastowany teren w centrum miasta w końcu zostanie uporządkowany i zagospodarowany.

– Wygląda to jak po wojnie, aż w oczy kole, niech porządek w końcu z tym zrobią, w nocy strach tędy iść. W Tarnowie brakuje mieszkań i cieszę się, że powstaną tu bloki, że w końcu coś się może zacznie dziać, ruiny 20 lat straszą. Powinny powstać domy i sklepy. W samym środku miasta tak zaniedbany teren wydaje się marnotrawstwem.

Jak sprawdziliśmy, w ostatnim roku  żaden z właścicieli nie występował o pozwolenie na rozbiórkę żadnego z obiektów.

Natomiast w małym budynku z kominem – od strony ulicy Krakowskiej – trwa remont. Powstają lokale. Będzie też robiona elewacja.

Dodajmy, że teren z dawną fabryką przetwórstwa owocowo-warzywnego wciąż nie ma planu zagospodarowania, co ułatwia właścicielom działek budowę.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN