Kronobyl zamiast Mielca – mieszkańcy protestują, bo nie chcą być zatruwani

26.01.2018

Nie Mielec, a Kronobyl witał przez kilka godzin kierowców na wszystkich wjazdach do miasta. Zapewne akcja ma nawiązać do katastrofy ekologicznej w Czarnobylu i ma związek z coraz głośniejszym sprzeciwem mieszkańców wobec ich zdaniem skażenia środowiska przez firmę Kronospan.

Zgłoszenie otrzymała straż miejska, która zlokalizowała wszystkie bezprawnie postawione znaki i poinformowała zarządców dróg. – Zarządcy nie mieli świadomości, że takie znaki zostały postawione. Do nich należy decyzja o zgłoszeniu do organów ścigania. Tą akcję można kwalifikować jako wykroczenie czyli bezprawne wykorzystanie pasa drogowego do celów niezwiązanych z ruchem. W kilku przypadkach te napisy zostały umiejscowione na już istniejących oznakowaniach drogi – informuje Arkadiusz Misiak komendant straży miejskiej.

Znaki zostały już zdjęte przez służby Zarządu Dróg Powiatowych, ale jak mówił Jacek Krzyżewski, dyrektor jednostki, nie podjęto jeszcze decyzji czy będą tę sprawę zgłaszać na policje. Za postawienie znaków bezprawnie sprawcom grozi areszt, ograniczenie wolności albo grzywna.

Posłuchaj:
Arkadiusz Misiak
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN