Kronospan idzie do sądu

15.10.2018

Mielecki Kronospan zaskarżył decyzję Ministra Środowiska do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Chodzi o odwołanie firmy od pozwolenie zintegrowanego, które minister oddalił.

Jak tłumaczy Marlena Bogdan-Marut, rzecznik prasowy Kronospanu, firma chce wydłużenia terminu wprowadzenia pomiarów ciągłych pyłów. – Jesteśmy w trakcie prac nad urządzeniami służącymi do prowadzenia pomiarów ciągłych pozostałych substancji wymienionych w zmienionym Pozwoleniu Zintegrowanym, ale biorąc pod uwagę innowacyjność rozwiązań technologicznych, skuteczność ich działania musi zostać potwierdzona praktycznymi testami na naszej instalacji – wyjaśnia.

Ta informacja nie zaskoczyła przedstawicieli Specjalnej Strefy Ekologicznej, którzy jeszcze we wrześniu przewidzieli ten ruch firmy.

– Nie zamierzamy jednak składać broni – mówi Szymon Kuś, rzecznik prasowy Specjalnej Strefy Ekologicznej. – To jest bardzo niedobry prognostyk dla Mielca. Na to nie będzie naszej zgody i będziemy zapewne stroną w postępowaniu – deklaruje.

Firma zapewnia jednak, że jeśli zakończą się prace nad urządzeniami służącymi do pomiarów ciągłych, potwierdzona zostanie ich skuteczność w terminach przewidzianych w Pozwoleniu Zintegrowanym odwołanie zostanie wycofane.

Posłuchaj:
Marlena Bogdan-Marut
Szymon Kuś
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN