Kronospan zaprasza do rozmów

24.08.2018

Kronospan Mielec nie chce rozmawiać za pomocą mediów, ale już na spotkanie z mieszkańcami zaprasza poprzez media.

Sporna firma zaprasza mieszkańców do oglądnięcia zakładu od środka i rozmów m.in. na tematy związane z pozwoleniem zintegrowanym. Zaproponowano datę 29 sierpnia. W notatce przesłanej do mediów przeczytać można m.in. ‘Naszym zdaniem, dyskusja na temat tak ważnych i skomplikowanych dokumentów jak np. pozwolenie zintegrowane, nie powinna odbywać za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych”.

-Jednocześnie firma właśnie za pośrednictwem mediów zaprasza mielczan na spotkanie, bo np. Stowarzyszenie Specjalna Strefa Ekologiczna Mielec tego rodzaju informacji ze strony zakładu nie otrzymała – mówi Mikołaj Skrzypiec prezes Stowarzyszenia.

-Mnie się wydaje, ze jest to kontynuacja takich tradycji ze strony firmy, że z jednej strony mówią tak, a ich czyny świadczą o czymś zupełnie innym. Nie otrzymaliśmy zaproszenia. Nie wydaje mi się też, że chcielibyśmy iść pod te kominy – dodaje Mikołaj Skrzypiec.

Jednocześnie ekolodzy organizują spotkanie otwarte z mielczanami 27 sierpnia w Samorządowym Centrum Kultury. Mają się tam odnieść do działań Kronospanu.

Posłuchaj:
Mikołaj Skrzypiec
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN