Krościenko nad Dunajcem: Powstaje nowy dom rekolekcyjny na Kopiej Górce [ZDJĘCIA]

24.11.2021

Krościenko nad Dunajcem słynie z Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce, a już niebawem wybudowany zostanie tam nowy dom rekolekcyjny. W środę (24.11) wmurowany został akt erekcyjny na budowie Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Będzie tam 120 miejsc noclegowych.

Budynek powstaje dzięki wsparciu rządowemu. Chodzi o kwotę 10 milionów złotych z rezerwy budżetowej. Ruch Światło-Życie zapewnił tereny pod budowę i wkład własny.

Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będzie miejscem rekolekcji, ale nie tylko. – Chcemy tu organizować również szkolenia działaczy krucjaty, działaczy w temacie trzeźwości. Opracujemy siatkę różnych szkoleń, działań. Rekolekcje też wchodzą w ten zakres – powiedział radiu RDN ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie.

Centrum ma ruszyć za 1,5 roku.

Podczas środowych uroczystości plac budowy poświęcił ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Sytuacja w Polsce jest trudna jeśli chodzi o uzależnienia – od alkoholu, używek i innych zachowań. Potrzeba ludzi, którzy będą organizować społeczeństwo w duchu wolności wewnętrznej. Wierzę, że tu będą kształcić się liderzy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, będą przyjeżdżać na rekolekcje i formować się. Musimy umieć podejść do drugiego człowieka, umieć rozmawiać z nim – podkreślił biskup.

Cieszymy się, że to miejsce się rozwija. Myślę, że oazowicze z diecezji tarnowskiej chętnie będą przyjeżdżać na rekolekcje do tego domu – dodał ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Dodajmy, że podczas uroczystości na Kopiej Górce obecny był wicepremier Henryk Kowalczyk.

Hubert Motyka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN