Kryniccy seniorzy trzymają się razem

26.10.2020

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, choć w większości przypadków znów muszą spotykać się online, nie zapominają o sobie nawzajem.

Troszczymy się o siebie również poza zajęciami, dlatego uruchomiliśmy taką naszą samopomoc – mówi Małgorzata Piątkowska z Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.
– Część osób mieszka samotnie, bo dzieci wyjechały i mieszkają w innych miastach, tak więc jeżeli ktoś będzie chory, nie będzie mógł wychodzić z domu, będzie mógł liczyć na pomoc. Czy zrobić jakieś zakupy, czy coś załatwić, to jest właśnie w planach na ten semestr, który się zaczął. Oczywiście chcemy, żeby takich sytuacji było jak najmniej, ale niestety czasem nie ma innego wyjścia i trzeba po prostu pomóc – dodaje Małgorzata Piątkowska.

Warto wspomnieć, że rząd wprowadzając nowe obostrzenia związane z walką z pandemią, uruchomił również Korpus Wsparcia Seniorów. Każda osoba, która skończyła 70 lat może zgłosić telefonicznie potrzebę zrobienia zakupów, wyrzucenia śmieci, czy wyprowadzenia psa. Wtedy z pomocą ruszą wolontariusze lub pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Posłuchaj:
Małgorzata Piątkowska
Marek Jaśkiewicz, fot. pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN