W Krynicy odkażają przystanki i place zabaw

20.03.2020

Działania te wykonywane są na zlecenie władz kurortu. – Trzeba wykorzystać każdą możliwość, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa – mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy.

Na chwilę obecną na terenie naszej gminy nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem, jednak udało nam się pozyskać bezpłatnie od jednej z lokalnych firm wysokoozonową wodę i przy jej pomocy odkażamy przystanki i inne miejsca publiczne – dodaje Piotr Ryba.

Trzy raz dziennie odkażane są również busy Komunikacji Uzdrowiskowej, która decyzją burmistrza, działa według obecnego rozkładu jazdy. – Nasza komunikacja to jest kilka jednostek, a więc nie jakieś gigantyczne przedsięwzięcie, natomiast każdy, kto chciałby się gdzieś dostać, są przecież różne sytuacje życiowe, będzie miał taką możliwość. Rozkład jest utrzymany według trybu poniedziałek-piątek – wyjaśnia włodarz Krynicy.

Od przyszłego poniedziałku sprawy urzędowe w Krynicy powinno się załatwiać telefonicznie lub przez internet. W sytuacjach wyjątkowych, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, możliwe będzie spotkanie z urzędnikiem przez specjalnie utworzone okienko.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN