W Krynicy trwa naśnieżanie stoków

03.12.2019

Temperatury spadły poniżej zera, ruszyło więc i wielkie naśnieżanie krynickich stoków narciarskich. Te największe przy wsparciu specjalnych armatek prezentują się już iście zimowo. – Jeśli chodzi o stronę techniczną naśnieżania, nasze stacje nie mają się już czego wstydzić – mówi Daniel Lisak, szef biura Krynickiej Organizacji Turystycznej.

Jeżeli chodzi o infrastrukturę narciarską, to przez ostatnie lata bardzo dużo poczyniono starań i inwestycji na tych sześciu w naszej gminie stacjach narciarskich, po to, aby przypominały już te kurorty alpejskie – dodaje Daniel Lisak.

Nie dość, że krynickie stacje nie mają się czego wstydzić, to mają się też czym pochwalić. W ostatnich miesiącach stacja narciarska Słotwiny Arena wyposażyła się w jeden z najnowocześniejszych systemów naśnieżania w Europie. Efekty już wkrótce będą mogli ocenić sami narciarze.

Pracujemy i w zasadzie już niewiele prac zostało. Ja wielokrotnie podkreślam, że to ludzie są skarbem i to ludzie wiedzą jak przygotować stok. Mamy system naśnieżania jeden z najnowocześniejszych w Europie i chodzi o jego wydajność. O to, aby w krótszym czasie, optymalnie przygotować nartostrady do użytkowania – wyjaśnia Grzegorz Lenartowicz ze stacji narciarskiej Słotwiny Arena.

Coraz więcej białego puchu przybywa też na Jaworzynie Krynickiej oraz na dwóch stacjach narciarskich w Tyliczu, gdzie będziemy mogli poszusować już jutro. Jeśli sprzyjający naśnieżaniu mróz utrzyma się przez najbliższe dni, być może już w najbliższy weekend wszystkie stoki wypełnią się narciarzami.

Posłuchaj:
Daniel Lisak
Grzegorz Lenartowicz
Marek Jaśkiewicz, fot. Słotwiny Arena
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN