Krzysztof Gil: – Ten most to ogromna szansa na rozwój gospodarczy gminy

23.07.2020

Mowa o przeprawie łączącej województwo małopolskie ze świętokrzyskim, której otwarcie coraz bliżej.

Wójt gminy Gręboszów, Krzysztof Gil, liczy na ożywienie gospodarcze regionu po otwarciu nowej przeprawy.

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali ponad 80 lat. W tym czasie korzystali z przeprawy promowej.

– Przez to, że jesteśmy w takiej części małopolski, byliśmy odcięci od większych aglomeracji czy większych dróg tranzytowych i to powodowało, że nie byliśmy atrakcyjni pod żadnym kątem. Nawet, żeby wybudować stację benzynową musi być jakiś ruch, przepływ mieszkańców, żeby ktoś się zatrzymał i chciał z niej skorzystać. A w takim wypadku, jeżeli my będziemy mieć to okienko otwarte na świat, upatruję tutaj naprawdę duże możliwości rozwoju gospodarczego gminy Gręboszów – mówi Krzysztof Gil.

Budowa przeprawy idzie zgodnie z planem, jej otwarcie zaplanowano na listopad tego roku. Jak zaznacza wójt, do gminy już teraz zgłaszają się pierwsze firmy i osoby indywidualne zainteresowane inwestycjami w tamtym regionie.

– Powoli zgłaszają się różni inwestorzy z pomysłami lub zainteresowane osoby, które chciałyby wykupić jakieś działki gminne, również pod różnego rodzaju inwestycje. To przede wszystkim stacje benzynowe, ale też sklepy, jakieś małe hale produkcyjne, choć z tym tematem jest troszkę gorsza sytuacja, bo gmina nie dysponuje wszędzie gruntem o odpowiedniej wielkości, który mógłby zainteresować tych inwestorów – mówi Krzysztof Gil.

Budowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 973 w Borusowej pochłonie ok. 50 milionów zł.

Posłuchaj:
Krzysztof Gil
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN