Krzysztof Tomasik: Będą zwolnienia, ale nie tak dotkliwe jak zakładano [WIDEO]

19.01.2021

Prawdopodobnie uda się uniknąć grupowych zwolnień w tarnowskiej Straży Miejskiej. Po tym jak miasto zapowiedziało obcięcie budżetu jednostki o 500 tys. zł. mówiło się aż o 12 osobach, które mogą stracić pracę.

Ostatecznie, po prezydenckiej autopoprawce do budżetu, jednostka otrzymała 200 tys. złotych.

W tej chwili zagrożonych zwolnieniem jest 5 osób – mówił w porannej rozmowie Słowo za Słowo komendant Straży Miejskiej w Tarnowie Krzysztof Tomasik. – Mówiło się o liczbie 12 osób. Dwie osoby końcem roku same zrezygnowały z pracy, 5 osób udało się przywrócić z okresu wypowiedzenia ponieważ autopoprawką pana prezydenta otrzymaliśmy 200 tys. złotych. Ten wniosek został też złożony przez radnego Sebastiana Stepka, za co serdecznie dziękuję. I dzięki temu udało się uratować 5 osób. W tej chwili mamy jeszcze 5 osób w okresie wypowiedzenia. Gdyby się tak okazało szczęśliwie, że znalazłyby się dodatkowe środki finansowe w tym roku to udałoby się też uratować te pięć osób. Jeżeli nie to niestety, ale te osoby będą musiały odejść z naszej jednostki.

W tarnowskiej Straży Miejskiej jest zatrudnionych obecnie 59 osób, w tym 45 z uprawnieniami strażnika miejskiego.

Od kwietnia – zgodnie z wytycznymi wojewody – głównym zadaniem strażników jest egzekwowanie rządowych nakazów i obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

Posłuchaj:
Krzysztof Tomasik
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Otwórz serce dla Leonka - charytatywny koncert w Tuchowie
play
Słowo za słowo (M) - Filip Musiał
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN