Książki idą na kwarantannę

30.04.2020

Książki w Sądeckiej Bibliotece Publicznej przejdą kwarantannę. Nie będzie ona jednak tak długa jak u ludzi. Dlatego, że rząd odmraża kolejny sektor, sądecka placówka planuje wprowadzić środki ostrożności dla wypożyczających. Każda zwrócona tutaj książka zostanie odłożona na półkę na 12 dni. – Dopiero po tym czasie kolejny czytelnik będzie mógł ją wypożyczyć – powiedział nam Marek Rylewicz, dyrektor biblioteki.

– Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyszło pismo, które sugeruje 14 dni, pismo z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, której Sadecka Biblioteka merytorycznie podlega jest też zapis “od 12 do 14 dni”. Konsultowałem się też z dyrektorami innych bibliotek i w większości przyjmują takie obostrzenia.

Na początek otwarta zostanie wypożyczalnia w głównej siedzibie przy ul. Franciszkańskiej 11 w Nowym Sączu. Kiedy to się stanie? Decyzja zostanie przekazana po majówce.

Czytelnicy będą oddawać książki w specjalnie wyznaczonym punkcie. Po dezynfekcji rąk i założeniu rękawiczek będzie można wejść do wypożyczalni, gdzie równocześnie będzie przebywać tylko dwóch czytelników.

Jeśli nie chcecie przychodzić do biblioteki, to wciąż dostępne są zbiory online. Dotrzecie do nich przez stronę internetową Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Posłuchaj:
Marek Rylewicz
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN