Księga kondolencyjna się zapełnia – mielczanie wspominają prezydenta

01.03.2018

W sobotę, 3 marca, w kościele Ducha św. w Mielcu odbędzie się pogrzeb zmarłego w środę prezydenta Mielca. Daniel Kozdęba zmarł wskutek choroby nowotworowej. Miał niecałe 42 lata. Początek Mszy św. pogrzebowej o godzinie 11.00.

Zmarłego prezydenta wspomina były szef mieleckiego samorządu Władysław Bieniek. – Znałem go jako ministranta, lektora, człowieka dużej pobożności, chociaż był z lewicy. Potrafił godzić swoje przekonania religijne z przynależnością partyjną. Był człowiekiem, który chciał pomagać ludziom i dla nich pracować – mówi Władysław Bieniek.

Współpraca z Danielem Kozdębą była dużą przyjemnością – mówi Jan Myśliwiec, zastępca prezydenta. – To był człowiek pracowity, solidny i bardzo przystępny dla ludzi. Chciał jak najlepiej dla miasta. Umiał słuchać i kierować świetnie miastem i urzędem – wspomina zastępca.

Dzisiaj od rana w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Mielcu wystawiona została księga kondolencyjna, w której mielczanie mogą osobistym wpisem pożegnać prezydenta.

Daniel Kozdęba zostanie dobrze zapamiętany także w RDN. Dziennikarze wspominają go jako rzeczowego i konkretnego rozmówcę, zawsze dobrze przygotowanego do zadań, a po ludzku – jako życzliwego, pełnego optymizmu człowieka.

Posłuchaj:
Władysław Bieniek
Jan Myśliwiec
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN