Która gmina jest najbardziej atrakcyjna?

15.05.2020

“Krystalicznie czyste powietrze, nieskażona przyroda, idealne miejsce wypoczynku” – gminy prześcigają się w pomysłach, by ściągnąć do siebie tegorocznych turystów.

Pandemia Covid-19 nie zachęca do zagranicznych wyjazdów.

Gmina Ryglice już realizuje pomysł na “Dziewiczą Gminę”. Są już koszulki, ulotki, foldery, na których kuszą regionalne smakołyki.

Mają być też reklamy w mediach regionalnych i ogólnopolskich, będą rozdawane koszulki i foldery po pandemii.

Chcemy zaproponować turystom, żeby nie wyjeżdżali za granicę, tylko żeby do nas przyjeżdżali. Przygotowaliśmy foldery z kołami gospodyń wiejskich, każde koło swoje produkty regionalne oferuje, turysta będzie mógł zdegustować je. Przygotowaliśmy też ogólny folder o atrakcjach turystycznych, mamy ścieżki piesze, rowerowe, drewniane kościoły, górę Kokocz. Ostry Kamień, mamy bardzo dużo cieków wodnych, które są nienaruszone, jak kiedyś przebiegały, tak i dziś. Mamy gminę dziewiczą można powiedzieć. Chcieliśmy rozdawać koszulki z ulotkami w większych miastach, żeby zachęcać do przyjazdu, ale musimy poczekać, aż pandemia minie – mówi Paweł Augustyn, burmistrz gminy Ryglice.

Dodajmy, że również miasto Tarnów przygotowuje swoją ofertę promującą miasto i region dla biur podróży, zachęcając do odwiedzenia miejsc, które gwarantują spokój i nie są zatłoczone.

Tu natura zachwyca, tu historia zadziwia! To hasło gminy Radłów, która będzie zachęcać do wypoczynku nad wodą, ale też do “uduchowienia się” – jak mówi burmistrz Zbigniew Mączka  – u bł. Karoliny.

Tymczasem tarnowianie włączyli się do internetowej akcji #WpadnijDoMojegoMiasta, w której zapraszają do Tarnowa, opisując postaci i ciekawe miejsca.

Udostępniają też zdjęcia i filmy.

“Pokażmy wspólnie znajomym z Polski, że Tarnów jest piękny i warto tu przyjechać!” “Zachęcamy Was do zaplanowania wakacji w miejscach nieoczywistych, które znajdują się w naszym regionie” – czytamy we wpisach FB.

Jak mówi Seweryn Partyński, inicjator akcji # WpadnijDoMojegoMiasta, chcemy, żeby każdy tarnowianin zaprosił swoich znajomych do Tarnowa.

– Mamy się czym pochwalić, więc nie polecamy jakiegoś kota w worku i zachęcamy naszych znajomych, żeby tutaj przyjechali, zobaczyli Tarnów, żeby też zostawili tutaj trochę pieniędzy, bo nasze lokalne branże potrzebują tego jak tlenu, właśnie turystów i wsparcia swoich biznesów. Będzie ten bon 1000 złotych na te podróże krajowe. Duża część osób, która wybierze się w takie podróże, nigdy by do Tarnowa nie przyjechała, popyt będzie ogromny. Tarnów jest mniej komercyjny. To jest szansa dla Tarnowa, że będą Polacy odkrywać te mniej znane miejsca.

Więcej o tym w Pulsie Regionu

Materiał wideo Urzędu Miasta Tarnowa:

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Seweryn Partyński
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN