Który z kierowców MPK okaże się najlepszy?

07.10.2018

Kierowcy sądeckiego MPK rywalizowali o tytuł najlepszego. W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, do walki stanęło 10 kierowców wybranych w głosowaniu mieszkańców. Wśród nich były 3 panie. Sprawdzali między innymi wiedzę teoretyczną i praktyczną.

– Ci kierowcy mieli do napisania test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Rywalizowali również w konkurencji pierwszej pomocy przedmedycznej, eko jazdy i sprawdzali swoje umiejętności na placu manewrowym – tłumaczy Wiesław Kądziołka, wicedyrektor sądeckiego MORD-u. – Myślę, że tego typu zawody motywują kierowców do bycia jeszcze lepszymi w swoim fachu – dodaje.

Jednak jak przekonuje Artur Maciuszek z sądeckiego MPK nie każdy nadaje się na kierowcę miejskiego autobusu. – Musi być to osoba miła, grzeczna i uprzejma. Kierowcy muszą ułatwiać życie pasażerom. Największym wyzwaniem jest dojeżdżanie jak najbliżej krawężnika na przystanku, żeby pasażerowie mogli bezpiecznie wysiąść i wsiąść do pojazdu – dodaje.

Podczas zawodów swoje umiejętności sprawdzały również kobiety. – Na początku mojej pracy w MPK widok kobiety za kierownicą autobusu był dla niektórych zaskoczeniem. Jednak teraz dla mieszkańców Nowego Sącza to już codzienność. Większe zdziwienie jest na liniach podmiejskich. Wydaje mi się, że dla kobiety jest to bardzo ciekawy zawód. Osobiście kocham to co robię i nie wyobrażam sobie bycia kimś innym, niż kierowcą – przekonuje Małgorzata Owsianka, która w sądeckim MPK pracuje od 5 lat.

W sumie w MPK w Nowym Sączu pracuje 11 kobiet na 147 wszystkich kierowców. Do dyspozycji mają ponad 70 autobusów.

To już piąta edycja tego konkursu na najlepszego kierowce miejskich autobusów. Po raz trzeci zawody przeprowadzono przy współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i sądecką Państwową Szkołą Zawodową.

Najlepszego kierowcę MPK poznamy podczas uroczystej gali w ratuszu. Radio RDN Nowy Sącz patronowało temu wydarzenu.

Posłuchaj:
Wiesław Kądziołka
Artur Maciuszek
Małgorzata Owsianka
Kierowcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN