Kukiz’ 15 przedstawił kandydatów do sejmiku województwa małopolskiego

05.09.2018

Poznaliśmy kandydatów ruchu Kukiz’15 do sejmiku województwa małopolskiego z okręgu nowosądeckiego. Poseł Elżbieta Zielińska zwołała w Krynicy-Zdroju konferencję prasową. Tam przedstawiła kandydatów do samorządu.

Są to osoby związane z Sądecczyzną. – Na pierwszym miejscu Katarzyna Tomoń, menadżer i społecznik. Dalsze miejsca na liście to Sławomir Pawlikowski, przedsiębiorcza z Łabowej, Justyna Sokołowksa-Woźniak, doktor ekonomi z WSB w Nowym Sączu i Sebastian Rutkowski z Nowego Sącza – informuje Elżbieta Zielińska.

Kandydaci ruchu Kukiz’15 chcą postawić na rozwój gospodarki, wiedzy i aktywności oraz promocję przedsiębiorczości i turystyki w regionie. Zapowiadają również poprawę transportu lokalnego, modernizację kolei i walkę ze smogiem.

Podczas konferencji mówili też o projekcie 7 Dolin, czyli koncepcji połączenia ośrodków narciarskich w paśmie Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. – Projekt 7 Dolin umożliwiłby stworzenie dodatkowych 2000 miejsc pracy w regionie. Poprawiałby też atrakcyjność turystyczną regionu. Głównie chodzi nam o budowanie dobrobytu w oparciu o rozwój turystyki – tłumaczyła Katarzyna Tomoń.

 

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN