Kultywują tradycję śpiewania kolęd i pastorałek [ZDJĘCIA]

19.01.2020

Ponad sto występów solistów i zespołów odbyło się podczas XIII Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolęd w Szczucinie. Z roku na rok to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Na Powiśle przyjeżdżają młodzi ludzie z całego regionu z opiekunami i rodzicami.

Chętnie tu przyjeżdżamy, aby kolędować i wspólnie, radośnie spędzać czas – powiedzieli RDN uczestnicy festiwalu Kolęda Hej! – Jesteśmy z Mędrzechowa. Przyjechałyśmy, bo lubimy śpiewać. – Wychwalamy Boga tym, że śpiewamy kolędy, pastorałki, chcemy szerzyć radość z tego, że Jezus się narodził i to jest nasze przesłanie. Przyjechałyśmy z parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie – mówią.

Proboszcz parafii ks. Zygmunt Warzecha zwraca uwagę, że istotą tego festiwalu jest kultywowanie tradycji. – Festiwal jest po to, żeby sobie przypomnieć kolędy, pastorałki, zwłaszcza te tradycyjne, te zapomniane. Jest oczywiście wiele nowych aranżacji, nowych wykonań. To wszystko jest całe bogactwo naszej radości z Bożego narodzenia i tym się trzeba cieszyć.    

Po sobotnich przesłuchaniach uczestników w Hali Widowiskowo – Sportowej, w niedzielę odbył się koncert laureatów.

Festiwal organizują parafia w Szczucinie oraz szkoły i przedszkola działające na terenie gminy.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Ks. Zygmunt Warzecha
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN