Kumulacja autobusów – interwencja RDN

11.03.2019

Kilka autobusów w jednym czasie, a potem… długo nic. Tarnowianie narzekają na kumulację kursów miejskich autobusów szczególnie rano. Jeżeli ktoś spóźni się na przystanek to kolejny autobus ma dopiero za 20 minut.

Przez to często spóźniają się do pracy

– Tak się zdarza czasem. – Autobusy skupiają się na przystanku w jednym momencie, później długo nic nie jedzie. Ale to jest główna droga w Tarnowie i kilka autobusów może się akurat spotkać w jednym momencie, bo one jeżdżą z różnych kierunków. – Jakby chociaż kilka minut różnicy, jakby człowiek na właściwy autobus nie zdążył

Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji wyjaśnia, że autobusy, które mają kumulację na przystankach w Tarnowie często jadą z miejscowości pod Tarnowem, a ich godziny dostosowane są tak, by mieszkańcy nie spóźniali się do pracy czy szkoły na ustalone godziny.

– Godziny szczytu są specyficzne. Przeważnie w tym okresie realizowane są podróże ściśle terminowe. Głównie związane z dojazdem do szkoły, czy też do pracy. Mogą się pokrywać ze sobą kursami, czyli odjeżdżać w zbliżonych do siebie godzinach. Oczywiście my ten przypadek zgłaszany przez mieszkańców przeanalizujemy i jeżeli będzie taka możliwość, żeby pewną korektę w rozkładzie jazdy zrobić to tak zrobimy

Tymczasem studenci Politechniki Krakowskiej są na ostatnim etapie prac nad optymalizacją sieci komunikacji miejskiej, w której były uwzględniane także liczne opinie mieszkańców.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN