Kup obiad i zostaw go potrzebującym

02.12.2019

Dzięki specjalnej akcji zorganizowanej przez nowosądecką restaurację Kuchnia Babci Heleny, każdy z nas może podzielić się posiłkiem z tymi, których na niego nie stać. Jak to zrobić? To w rozmowie z naszym reporterem wyjaśnił kierownik lokalu Bartłomiej Gondek.

– Można kupić posiłek za dowolną kwotę, wtedy wieszamy paragon na tablicę. Osoba potrzebująca przychodzi, bierze paragon z tablicy i my ten posiłek jej wydajemy. Od siebie gratis dorzucamy zupę. Jesteśmy mile zaskoczeni reakcją ludzi, udostępniliśmy też numer konta, ludzie wpłacają różne kwoty, a my jesteśmy po to, żeby spróbować pomóc – mówi Bartłomiej Gondek.

Akcja ruszyła niespełna kilka dni temu, a na tablicy w lokalu zlokalizowanym przy ul. Tarnowskiej, często brakuje już miejsca, dlatego właściciele restauracji zamierzają wstawić podobne tablice również do innych lokali. To jednak nie wszystko. W planach jest także regularne przekazywanie paragonów rodzinom wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystko zależy jednak od hojności tych, którzy będą chcieli w ten sposób podzielić się jedzeniem z innymi.

Posłuchaj:
Bartłomiej Gondek
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN