Kupując pączka w Tłusty Czwartek można pomóc choremu chłopcu

10.02.2021

Z inicjatywą wyszła szkoła podstawowa w Ilkowicach w gminie Żabno.

Szkolny Klub Wolontariatu “Przystań Dobra” organizuje 11 lutego na terenie szkoły akcję dla 14-to miesięcznego Gniewosza Gniadka z Biskupic Radłowskich – mówi Mirosław Piotrowski, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach.

– Siostra Damiana odpowiedzialna za Klub Wolontariatu pozyskała pączki od pobliskich piekarni i będziemy te pączki sprzedawać na rzecz Gniewosza. Działamy w reżimie sanitarnym, szkoła jest zamknięta dla osób z zewnątrz, ale mamy wideofon. Rodzice, czy chętne osoby będą podchodzić, składać zamówienie, osoba odpowiedzialna będzie pakować pączki, wynosić i zbierać pieniądze do puszki, a następnie zostaną one przekazane rodzicom Gniewosza.

Gniewko urodził się w 25. tygodniu ciąży. Jest w stanie po zakrzepicy żyły głównej, żył nerkowych, żył wątrobowych i wielu innych schorzeń. Miał liczne infekcje. Chłopiec jest opóźniony psychoruchowo i wymaga ciągłej, intensywnej rehabilitacji i wizyt u specjalistów.

Jeżeli piekarnie chciałyby włączyć się i przekazać pączki, z których dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca, można kontaktować się ze szkołą w Ilkowicach.

Ponadto dzieci i młodzież ze szkoły w Ilkowicach oraz mieszkańcy biorą również udział w akcji zbierania nakrętek.

Serce umieszczone przed szkołą było już 6 razy wypełnione nakrętkami.

Posłuchaj:
Mirosław Piotrowski
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. szkola.ilkowice.eu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN