Kursy zawodowe dla młodych praktycznie za darmo. Starostwo rusza z ofertą do szkół średnich

05.02.2021

To nie lada gratka dla uczniów szkół średnich. Kurs prawa jazdy, operatora koparki, wózka widłowego, na barmana, florystkę czy kurs księgowości. A wszystko praktycznie za darmo. Uczestnik kursu płaci jedynie 10 proc. ceny kursu.

Resztę kosztów pokrywa starostwo – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Celem podniesienia atrakcyjności naszych szkół ponadpodstawowych w powiecie nowosądeckim, staraliśmy się i staramy, aby oprócz tej podstawowej wiedzy, która jest przekazywana w szkołach, chcemy poprzez podniesienie atrakcyjności szkół dać jeszcze młodzieży dodatkową możliwość nauki w różnych kierunkach i zawodach.

Z projektu będą mogli korzystać uczniowie techników i szkół branżowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Chodzi o Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju, Zespół Szkół w Łącku, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej, oraz Zespół Szkół w Starym Sączu.

Całkowita wartość projektu, który współfinansowany jest ze środków unijnych wynosi ponad 8 milionów 280 tysięcy złotych, a dofinansowanie wynosi prawie 7,5 miliona złotych. Uczestnictwo w kursach możliwe jest już od 1 lutego, a trwać będzie aż do końca czerwca 2023 roku.

Posłuchaj:
Marek Kwiatkowski
Łukasz Raczkowski, fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN