Kwesta inna niż do tej pory

29.10.2020

Tegoroczna zbiórka na zabytkowe mogiły w Dębicy będzie inna niż wszystkie, bo odbywać się będzie w Internecie. Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem zachęca odwiedzających najstarszą nekropolię w mieście, aby zamiast tradycyjnie do puszki datki przekazywać na konto.

Wspierać tę kwestę możemy cały czas. Numer konta jest na pięknej ulotce, która przypomina o tym dziedzictwie ważnym dla naszego miasta. Pamiętajcie, groby to historia i jeżeli chce się tej historii trochę nauczyć to niech przyjdzie na cmentarz, a ten nasz stary cmentarz ma nam wiele do powiedzenia – mówi ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii św. Jadwigi.

Wpłaty na ratowanie zabytkowych nagrobków oraz remont Starego Cmentarza w Dębicy można dokonywać wpłacając dobrowolne datki na konto Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy.

Numer konta: 77 8642 1139 2013 3906 2008 0001

Z tradycyjnej zbiórki nie rezygnuje z kolei Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej. 1 listopada zostanie przeprowadzona kwesta „na ratunek niszczejących nagrobków zasłużonych pilźnian”.

Posłuchaj:
ks. Ryszard Piasecki
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN