Łącznik autostradowy coraz bliżej

27.11.2019

Krótszy czas przejazdu, poprawa bezpieczeństwa i wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Bochni. Takie mają być rezultaty budowy łącznika autostradowego w mieście soli.

Właśnie podpisano umowę na realizację pierwszego etapu inwestycji. Kiedy ma być gotowa?

Pierwszy etap tej inwestycji, który zakłada połączenie węzła autostradowego z ul. Krzeczowską, ma być zrealizowany do września 2021 roku.

Łączna długość nowego odcinka to blisko 2 kilometry, a koszt przedsięwzięcia to ponad 35 mln złotych – mówi starosta bocheński Adam Korta.

– Każda złotówka wydana na tę infrastrukturę wpływa pozytywnie na komfort poruszania się. To również będzie się przekładało dla mieszkańców Bochni, powiatu bocheńskiego i turystów, którzy odwiedzają ten teren.

Liczymy, że inwestycja usprawni system komunikacyjny Bochni – dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka, który przekazał umowę bocheńskim samorządowcom.

W umowie zapisano, że wybudowana zostanie droga wojewódzka klasy G wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zaplanowano budowę dwóch rond: na skrzyżowaniu nowobudowanej drogi z ul. Smyków i z ul. Krzeczowską.

Wzdłuż nowej drogi ma powstać chodnik i ścieżka rowerowa. Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN