Lampy jeszcze nie zaświeciły, bo formalności są skomplikowane – interwencja RDN

24.11.2017

Starali się o oświetlenie parkingu i dostali latarnie, które od dwóch lat jeszcze nie zaświeciły. Mowa o mieszkańcach korzystających z parkingu za blokiem przy ul. Lwowskiej 100.

Pytają, czemu to tak długo trwa?

Już dwa lata stoją nieczynne, nie świecą. Nie wiem o co tam chodzi. – Mieszkańcy się starali o oświetlenie parkingu i owszem lampy stoją, ale nie świecą. – Chcielibyśmy żeby się świeciło, bo samochody stoją, a włamania są różne – mówią mieszkańcy.

Prezes zarządu Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniew Sipiora wyjaśnia, że nowe lampy zostały zamontowane z uwzględnieniem wszystkich wymogów, a dopiero gdy stanęły okazało się, że, by zaświeciły, teren musi być przekazany miastu, a to jest skomplikowane.

– Przekazanie terenu to jest dosyć skomplikowana operacja formalno-prawna, dlatego, że teren jest współwłasnością i spółdzielni i lokatorów, którzy mają odrębną własność, więc musieliby na to wyrazić zgodę, a oprócz tego musi wyrazić zgodę walne zgromadzenie i to bez względu na to jaki ten teren jest duży – dodaje Zbigniew Sipiora.

Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji informuje, że zostały już poczynione kroki w sprawie.

– W tej chwili przejmujemy te lampy jako miasto, żeby można było wydatkować środki. To są długotrwałe procesy ponieważ nie wiąże się to tylko z tym, że regulujemy jakby stan prawny danego miejsca, ale również chodzi o to, że mamy podpisaną umowę i współpracujemy także z Tauronem – dodaje.

Jeżeli nie wystąpią komplikacje, jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisane porozumienie i być może od grudnia parking zostanie oświetlony.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Zbigniew Sipiora
Krzysztof Kluza
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN