Lapanów: Wciaz bez wody – mieszkancy sie denerwuja

26.01.2017

 

Jeszcze tydzien moze potrwac usuwanie bakterii z wodociagu w gminie Lapanów. Od wczoraj dzialaja wypozyczone urzadzenia do dezynfekcji ujecia wody w Chrostowej. A dzisiaj w Lapanowie po raz pierwszy od zaistnienia kryzysu zebrali sie radni.

Mimo ze temat skazenia pitnej wody jest palacy, dyskusja nad nim zostala przewidziana dopiero pod koniec obrad. Wczesniej byla mowa o rewitalizacji, zmianach w systemie oswiaty, dzialalnosci instytucji kultury. Wszystkiemu cierpliwie przysluchiwala sie grupa mieszkanców. W rozmowie z naszym reporterem przyznali, ze chcieli wyrazic swoje uwagi na temat sposobu, w jaki dowiedzieli sie o skazeniu wody.

Mimo ze mail od sanepidu wplynal na skrzynke mailowa urzedu gminy Lapanów juz 17 stycznia o godz. 16.00, kampania informacyjna ruszyla dopiero nazajutrz. Powód? Urzedników nie bylo w pracy, a komputery byly wylaczone. Wójt Robert Roj przyznaje, ze zawsze mozna bylo zareagowac bardziej profesjonalnie, niemniej nie bylo dotad w powiecie bochenskim sytuacji na taka skale.

Wójt dodal, ze od wczoraj ujecie wody jest dezynfekowane i ma nadzieje, ze za tydzien wodociag bedzie juz przywrócony do uzytku. Mieszkancy musza sie teraz liczyc z okresowymi wylaczeniami wody.

lapan-2

Pawel Michalczyk

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN