Laptopy i tablety do zdalnej nauki dla uczniów z Powiśla

16.03.2021

Promesy na łączną wartość ponad 2 milionów złotych trafiły do wójtów i burmistrzów z regionu tarnowskiego i dąbrowskiego. Wsparcie przyznano w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Laptopy i tablety trafią w sumie do tysiąca szkół z terenu województwa małopolskiego – Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

– To bardzo potrzebny sprzęt, na który zgłaszali nam zapotrzebowanie dyrektorzy szkół, organy prowadzące, nauczyciele oraz uczniowie. W zeszłym roku ogłosiliśmy konkurs grantowy, ten konkurs pokazał, że jest bardzo duże zapotrzebowanie jeżeli chodzi o wsparcie małopolskich szkół. Dołożyliśmy dodatkowe środki, w sumie na komponent dotyczący szkół podstawowych i ponadpodstawowych przeznaczyliśmy ponad 12,5 miliona złotych.

Ważne, że wszystkie gminy, które składały wnioski otrzymały promesy – mówi starosta dąbrowski Lesław Wieczorek. W tym regionie gminy otrzymały wsparcie w wysokości 500 tysięcy złotych.

– Wszystkie gminy z terenu powiatu dąbrowskiego składały wnioski, wszystkie otrzymały dzisiaj promesy, które pozwolą usprawnić system zdalnego nauczania. Gminy będą za nie mogły za te środki pozwolić sobie na zakup sprzętu komputerowego.

Zakupione laptopy i tablety będą służyć uczniom w nauce zdalnej. Po okresie pandemii mają trafić na wyposażenie szkół.

Posłuchaj:
Marta Malec-Lech
Lesław Wieczorek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN