Łatwiej będzie omijać korki na drodze nr 75 łączącej Brzesko z Nowy Sączem

25.06.2019

W ostatnią fazę wchodzi modernizacja dwóch dróg, które stanowią połączenie rezerwowe wobec często korkującej się Sądeczanki.

Chodzi o drogę z Tymowej do Łososiny Dolnej na odcinku do granic powiatu brzeskiego w Kątach oraz drogę z Gnojnika przez Lewniową i Złotą do Biskupic Melsztyńskich – tłumaczy starosta brzeski Andrzej Potępa.

– Bardzo często tymi drogami odbywa się ruch alternatywny do drogi nr 75. A jak wiemy jest ona często zakorkowana z różnych przyczyn. Toteż chcemy, żeby nasze drogi były komfortowe, ale również bezpieczne dla pieszych i dla wszystkich użytkowników.

Jezdnia pierwszej drogi jest poszerzana do pięciu i pół metra, nowe odcinki chodników powstają w Iwkowej i w Kątach. Budowane jest także wyniesione przejście dla pieszych z oświetleniem.

Na drugiej drodze realizowana jest przebudowa i remont mostu, budowa ponad dwóch i pół kilometra chodników oraz czterech przystanków. Wszędzie zaplanowano prace związane z poprawą bezpieczeństwa: montażem barier i przebudową skrzyżowań.

Prace, wycenione na blisko 12 milionów złotych, mają się zakończyć do października.

Posłuchaj:
Andrzej Potępa
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN