Lawina memów zalała internet po zamknięciu mostu heleńskiego

14.05.2018

Dziś (14.05) mija dokładnie tydzień od zamknięcia mostu heleńskiego w Nowym Sączu. Po zablokowaniu przeprawy przez Dunajec, pojawiły się nowe komunikacyjne rozwiązania, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Te z kolei podzieliły opinie mieszkańców, którzy nieraz kilka razy dziennie muszą dotrzeć na drugą stronę rzeki. Internet zalała fala różnych memów.

Internauci już od samego początku nie zostawili suchej nitki na szynobusie, który zaczął kursować z osiedla Helena do centrum Nowego Sącza. Mieszkańcy wręcz prześcigali się w tworzeniu zabawnych obrazków pokazujących, że ludzie nie mieszczą się do pojazdu, czy że ten jeździ za rzadko. Wyśmiewano też fakt, że brakuje tymczasowego przejścia przez Dunajec, co miały zilustrować obrazki pontonów po brzegi wypełnionych ludźmi. Oberwało się też m.in. władzom Nowego Sącza i Chełmca.

Z drugiej jednak strony pojawiły się komentarze chwalące inicjatywę jazdy szynobusem. Główny argument był taki, że ludzie znów zaczęli ze sobą rozmawiać, do czego skłania komunikacja miejska. Nie wszystkim jest jednak do śmiechu. Chodzi między innymi o dwie tegoroczne maturzystki, które przez utrudnienia na drodze spóźniły się na egzamin z języka angielskiego. Powodów do radości nie mają też ci kierowcy, którzy muszą odstać swoje w korkach

– Ludzie dojeżdżający spoza Nowego Sącza do pracy mają coraz cięższe życie – przekonuje nasz słuchacz pan Adrian.

Przeprawa przez Dunajec ma być zamknięta do końca tego roku.

Posłuchaj:
Relacja
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN