Leszek Zegzda: Już widać, że w radzie miasta nie ma podstawowych zasad i wartości

23.11.2018

Przedstawiciele PiS-u i komitetu Krzysztofa Głuca stworzyli Prezydium Rady Miasta Nowego Sącza. Na pierwszej sesji rady miasta nowej kadencji okazało się też, że Koalicja Nowosądecka, z której wywodzi się prezydent Ludomir Handzel oraz Koalicja Obywatelska, nie będą mieli większości. Ich przedstawiciele nie znaleźli się też w gronie przewodniczących rady.

– Wiemy o tym, że w Nowym Sączu pewne standardy już nie obowiązują. Używa się technologi porównywanej do siekiery. Wygląda to w taki sposób, że albo się jest za kimś, albo jest się przysłowiowo wykoszonym ze wszelkich funkcji – komentował w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Leszek Zegzda radny Koalicji Obywatelskiej. 

– Ta sytuacja pokazała, w jakim punkcie jesteśmy. Zbliżamy się do totalnego dna, z którego można już się tylko odbić i mieć nadzieję, że będzie lepiej. Podczas sesji miałem wrażenie, że sytuacja z wyborem prezydium miała pokazać nam, kto ma większość i zadecydowała niestety matematyka, a nie logika. Niestety radni z komitetu Krzysztofa Głuca zdecydowali się na współpracę z PiS-em – tłumaczy były członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Leszek Zegzda przewiduje również, że wszystkie komisje zostaną obsadzone członkami PiS-u i radnymi z klubu Krzysztofa Głuca. Nasz gość zwracał uwagę, że teraz rolą nowego prezydenta jest znalezienie porozumienia, a w szczególności większe zaangażowanie młodych mieszkańców miasta.

Posłuchaj:
Leszek Zegzda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN