Lewoskręty z ulicy Krakowskiej na Zgłobice i Zbylitowską Górę coraz bliżej – interwencja RDN

29.11.2017

Lewoskręty z ulicy Krakowskiej na Zgłobice i Zbylitowską Górę coraz bliżej – obiecują urzędnicy. Gmina Tarnów ma wkrótce podpisać porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie i przystąpić do opracowania projektu.

Pełna dokumentacja powinna być gotowa w przyszłym roku. Następnie ma ruszyć przebudowa. Problemem są jednak środki finansowe. – Gminy nie stać na przebudowanie tego fragmentu drogi z własnych środków. Zarządcą drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i ta organizacja nie uchyla się od obowiązku finansowego wsparcia. Będzie to pełnoprawne, bezpieczne skrzyżowanie ze wszystkimi relacjami. Zakładamy wariant 2 – 3-letni do sfinalizowania tego zadania. Jesteśmy przekonani, że to jest wariant i możliwy i realny – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

O tym, że powstanie lewoskrętów jest konieczne jednogłośnie mówią mieszkańcy Zgłobic, Błonia i Zbylitowskiej Góry. – Mąż rano jadąc na dworzec musi dużo nadkładać, przynajmniej 10 minut wcześniej musi wyjeżdżać niż mógłby. Ten problem można rozwiązać wydzielając dodatkowy pas dla skręcających. To jest konieczność. Tu powinien być skręt, bo jest na to miejsce i można by było jeździć tak, jak było dawniej – mówią mieszkańcy.

Projekt przebudowy skrzyżowania powstawać będzie na podstawie stworzonej już kilka lat temu koncepcji. Zakłada ona, że przy pomocy sygnalizacji świetlnej możliwy będzie bezkolizyjny skręt w lewo na Zgłobice jadąc od strony Tarnowa i na Zbylitowską Górę podróżując z Wojnicza.

Posłuchaj:
Sławomir Wojtasik
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN