Liceum Ogólnokształcące w Grybowie ma nową siedzibę i halę sportową [ZDJĘCIA]

04.09.2018

Młodzież w Grybowie rozpoczyna rok szkolny w nowym budynku Liceum Ogólnokształcącego. We wtorek (04.09) została uroczyście otwarta siedziba szkoły oraz nowa hala sportowa. Na to wydarzenie przyjechała minister edukacji Anna Zalewska.

Od teraz grybowska młodzież będzie uczyć się przy ul. Kościuszki 18.00. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Następnie biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Laszkiewicz poświęcił budynek nowej hali sportowej przy liceum, podkreślając przy tym jak ważna jest edukacja.

To jest budynek dla przyszłości. Nasza ojczyzna w stulecie odzyskania niepodległości zasługuje na to, aby edukacja była mocno akcentowana, wspierana i aby była dziełem nas wszystkich – mówił biskup.

Minister edukacji Anna Zalewska zwróciła się do uczniów liceum w Grybowie: – Wasi nauczyciele i dyrektor przygotowują Was do tego, że Wy jesteście kolejnymi nosicielami pamięci. Nie tylko szanujecie swojego patrona, ale wiecie o nim dużo.

Grybowskiej szkole patronuje Artur Grottger. Koszt budowy liceum należącego do powiatu nowosądeckiego, to ponad 9 milionów złotych.

Posłuchaj:
biskup Leszek Laszkiewicz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN