Licytacyjne rekordy w Skrzyszowie. Wszystko dla chorych dziec

26.01.2020

W skrzyszowskiej hali sportowej odbył się jubileuszowy X koncert charytatywny. Uczestnicy wydarzenia nie szczędzili swoich pieniędzy w trakcie licytacji.

Sprzedano m.in. obrazy znanych i lokalnych artystów, koszulkę Roberta Lewandowskiego, narty Piotra Żyły, czy voucher na przejażdżkę Lamborghini Huracan.

W licytacji coś niesłychanego! Tylko dwa obrazy poszły za łączną kwotę 18 tysięcy złotych. Nie wiemy jeszcze, ile wyjdzie łącznie za wszystkie licytacje, ale na pewno jest rekord, bo czegoś takiego jeszcze nie było. Ludzie naprawdę są cudowni. Wydatkować takie pieniądze – naprawdę ogromny wyraz uznania. Myślę, że to są też zainwestowane pieniądze, bo tu chodzi głównie o pomoc drugiemu człowiekowi.

– I za to jesteśmy ogromnie wdzięczni tym, którzy przyszli, sponsorom, bo bez nich nie byłoby to możliwe, organizatorom. To jest cała masa ludzi, którzy organizują, przygotowują, sponsorują, uczestniczą w tym wielkim przedsięwzięciu. Coś fantastycznego! – mówi Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów, organizator koncertu.

Jednym z beneficjentów tegorocznej zbiórki jest 7-letni Marcel z Szynwałdu, który choruje na autyzm. Jego mama, Pani Barbara, już cieszy się, że przekazane ze zbiórki pieniądze będzie mogła zainwestować w terapię syna.

– Naprawdę da nam to dużo. Na pewno pojedziemy na turnus do Warszawy. Mamy też suplementy, bardzo drogie. Jeden suplement to koszt 300 złotych, a trzeba takiego suplementu nawet i dwa opakowania miesięcznie. Marcel po nim zaczyna więcej rozumieć. Dokładnie rok temu powiedział mi pierwszy raz „kocham cię”, bardzo długo też czekałam na słowo „mama”. – mówi.

W trakcie koncertu rozdano jubileuszowe statuetki „Serce za serce” tym, którzy wspierają inicjatywę od samego początku.

Dochód z koncertu przeznaczony jest na pomoc pięciorgu przewlekle chorych dzieci ze wszystkich miejscowości gminy Skrzyszów.

Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz, która zaprezentowała swoje największe przeboje.

Na przestrzeni 10 lat organizatorom udało się pomóc ponad 40 osobom za kwotę blisko 400 tys. złotych.

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Pani Barbara
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN