W Limanowej będą kolejne punkty, w których oddacie przeterminowane leki

10.02.2020

Limanowa będzie podpisywać z aptekami umowy dotyczące utylizacji przeterminowanych i zużytych leków. Do tej pory z przekazywaniem niepotrzebnych medykamentów w mieście był kłopot. O problemie powiadomili nas słuchacze z gminy Limanowa, którzy nie mogli znaleźć w mieście apteki, która mogłaby takie leki odebrać.

Jedną możliwością na razie jest zgłoszenia się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Moczarki. – Sytuacja ma się zmienić, a odpowiednie decyzje w tej sprawie zapadną w ciągu dwóch tygodni – zapowiada zastępca burmistrza miasta Wacław Zoń

– Co dopiero zmienialiśmy regulamin. Natomiast leki w ogóle można oddawać w PSZOK-u. Oczywiście, że to jest daleko i trzeba się postarać żeby tam dojechać, natomiast z aptekami będziemy rozmawiać szczególnie w centrum. Musimy podpisać porozumienie o pojemniki tylko na leki – wyjaśnia zastępca burmistrza Limanowej, Wacław Zoń.

Także Nowy Sącz powoli, ale systematycznie poszerza ilość punktów aptecznych, gdzie zużyte leki można oddać. Pojawienie się pojemników w kilku pierwszych limanowskich aptekach może oznaczać trwałą zmianę również tam.

Posłuchaj:
Wacław Zoń
Wydawca, Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN