W powiecie limanowskim nie będzie czerwonej strefy? Jest pismo do Ministra Zdrowia

07.09.2020

Jest pismo do Ministra Zdrowia w sprawie, czerwonej strefy w powiecie limanowskim i mieście Nowy Sącz. Posłanka PSL Urszula Nowogórska chce, aby jeszcze raz zweryfikowano sposób, w jaki przelicza się liczbę zachorowań i ustala się kolory stref dla poszczególnych miast i powiatów. Jak wyjaśnia, kolory odstraszają turystów i stygmatyzują mieszkańców regionów, którzy ze stref wyjeżdżają.

– Wystosowałam interpelację do pana Ministra Zdrowia w sprawie zasad wyliczenia wskaźników kwalifikujących powiaty do stref zagrożenia koronawirusem właśnie na przykładzie powiatu limanowskiego i miasta Nowy Sącz. Poprosiłam pana ministra, aby jeszcze raz przeanalizował dane, które kwalifikują zarówno powiat, jak i miasto do bycia w strefie czerwonej, ponieważ np. powiat limanowski tylko w jeden dzień osiągnął takie minimum kwalifikacji do strefy czyli 158 nowych zakażeń.

Podobne pismo do ministra planuje wysłać też prezydent Nowego Sącza. Dziś badania w Nowym Sączu i powiecie limanowskim nie potwierdziły ani jednego zachorowania. W ostatnich dniach nowych przypadków też było niewiele.

Posłuchaj:
Urszula Nowogórska
Aleksandra Podziewska, fot. Ministerstwo Zdrowia
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN