Limanowską młodzież czeka świetlana przyszłość? [ZDJĘCIA]

21.03.2019

Czy region limanowski jest miejscem przyjaznym dla młodych i czy stwarza możliwości dobrej pracy i nauki? Okazją do takich rozważań były dwa wydarzenia związane z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej.

Jednym z nich było uroczyste otwarcie przebudowanych i rozbudowanych warsztatów samochodowych. – Mamy teraz dużo nowych podnośników, narzędzi, jest więcej miejsca – mówili uczniowie. Natomiast Krzysztof Młynarczyk, kierownik szkolenia praktycznego w limanowskim Mechaniku zaznaczył: – Kształcimy bardzo praktycznie. Umiejętności przydają się potem w pracy lub w dalszej nauce.

Warsztaty samochodowe zostały rozbudowane również dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na Subregion, w tym przypadku konkretny samorząd. – To prawie 2 miliony, z czego ponad milion wyłożył powiat limanowski – tłumaczy starosta Mieczysław Uryga.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej był także gospodarzem Powiatowych Targów Edukacyjnych. Gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych mogli poznać oferty 8 szkół średnich z powiatu limanowskiego. – Oferty są dość ciekawe – choćby ta ze szkoły im. ks. Tischnera. Interesują nas kierunki ścisłe, matematyka – powiedziały nam uczestniczki targów.

Czy zatem młodzi widzą swoją przyszłość w regionie limanowskim, w rodzinnych stronach? – Powstaje coraz więcej miejsc pracy, ale czas pokaże – stwierdził jeden z uczniów. Młodzież jest też otwarta na zmianę miejsca zamieszkania, łącznie z wyjazdami zagranicznymi.

rdn_f TV
play
Otwórz serce dla Leonka - charytatywny koncert w Tuchowie
play
Słowo za słowo (M) - Filip Musiał
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN