Lipnica Wielka będzie mieć nowego sołtysa, a gmina Korzenna radnego [WIDEO]

12.01.2022

W Lipnicy Wielkiej w niedzielę (16.01) odbędą się wybory. Po śmierci dotychczasowej sołtys Elżbiety Wysowskiej, konieczne jest znalezienie nowej osoby, która będzie reprezentowała tę wieś w gminie Korzenna.

Wójt Leszek Skowron w trakcie rozmowy porannej na antenie RDN Nowy Sącz poinformował, że mieszkańcy przedstawiać będą kandydatów w trakcie zebrania wiejskiego. Wtedy też zostanie wybrany nowy sołtys.

Zachęcam wszystkich mieszkańców do przyjścia, żeby każdy mógł decydować. Będą też wybory radnej, bo pani Elżbieta Wysowska pełniła też te funkcję. W tym przypadku czekamy jeszcze na decyzje komisarza wyborczego, który ustala harmonogram wyborów. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu trzech miesięcy czyli w okolicy marca – wyjaśnił wójt.

Przypomnijmy, że Elżbieta Wysowska była wieloletnią sołtys Lipnicy Wielkiej, a także radną gminy Korzenna.

Działaczka zmarła po długiej, ciężkiej chorobie w wieku 57 lat. Mimo problemów zdrowotnych do końca angażowała się w życie społeczne. Postępy choroby spowodowały, że ostatnio nie była już w stanie uczestniczyć w sesjach Rady Gminy Korzenna.

Elżbieta Wysowska mandat radnej pełniła od 2010 roku, funkcję sołtyski mieszkańcy powierzyli jej rok później. Jak informuje Urząd Gminy Korzenna, dzięki jej staraniom, wyremontowanych zostało wiele dróg i dwór w Lipnicy Wielkiej.

Ponadto powstał Orlik, wykonano też prace przy modernizacji Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej i w budynku Wiejskiego Domu Kultury.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN