Lisia Góra. Karetki będą całą dobę

28.01.2022

Nie 12 godzin jak do tej pory, a 24 dostępne będą karetki w gminie Lisia Góra.

W związku z piątą falą pandemii, wojewoda zdecydował o uruchomieniu w całej Małopolsce kilkunastu dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Wśród miejscowości, gdzie pojawią się dodatkowe ZRM-y, albo ich praca zostanie znacznie wydłużona jest m.in. Lisia Góra.

Wójt Arkadiusz Mikuła, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że to dobra informacja dla mieszkańców, którzy teraz o każdej porze dnia i nocy będą mogli liczyć na szybką pomoc medyczną.

– To jest duży plus, duży komfort psychiczny, i zabezpieczenie czasowe dla osób, które potrzebują niezbędnej, szybkiej pomocy zespołu medycznego, karetki pogotowia ratunkowego. Zwłaszcza ze wschodniej części gminy Lisia Góra, miejscowości oddalonych od Tarnowa – Nowej Jastrząbki, Nowych Żukowic. To bardzo ważne. Trzeba też pamiętać, że znajdujemy się na skrzyżowaniu drogi krajowej, drogi wojewódzkiej. To generuje również, poza już tymi interwencjami covidowymi, bardzo duży ruch samochodów i wiele wypadków i zdarzeń drogowych.

Wójt Arkadiusz Mikuła wyraził nadzieję, że po ustaniu pandemii karetki wciąż będą do dyspozycji całą dobę.

Dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego mają działać od lutego.

Powodem jest wzmożona liczba zakażeń i coraz większa liczba wezwań karetek do pacjentów z objawami COVID-19.

Dodatkowe zespoły będą wyjeżdżać do chorych m.in. w Tarnowie, Lisiej Górze, Zakliczynie, Mszanie Dolnej, Gorlicach, Bieczu i w Nowym Sączu.

Będą dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego w regionie. Mają pomóc w czasie pandemii

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN