List intencyjny w sprawie schronów turystycznych i schroniska na Lubaniu [ZDJĘCIA]

14.06.2021

Turystyka górska w Małopolsce ma być na jeszcze wyższym poziomie. W poniedziałek (14.06) kilka instytucji związanych z turystyką, samorządem oraz rządem podpisało list intencyjny.

Porozumienie zakłada między innymi budowę schroniska na Lubaniu, ale dotyczy też szlaków górskich w całej Małopolsce – tłumaczy marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Na szlakach powinny być takie schrony. Turyści mogliby się w nich schować w przypadku załamania pogody. To takie mniejsze miejsca, odpowiednio zabezpieczone – dodaje.

List intencyjny oprócz marszałka województwa małopolskiego podpisali także: sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Andrzej Gut-Mostowy oraz przedstawiciele Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Lasów Państwowych oraz PTTK.

Jeśli chodzi o schronisko na Lubaniu w Gorcach, został już rozstrzygnięty konkurs na projekt.

Trwają prace planistyczne dotyczące zarówno schroniska, jak i tego większego projektu dotyczącego schronów na małopolskich szlakach. Sądzę, że te programy będą finansowo uruchamiane od przyszłego roku, więc należy się spodziewać, że drugim lub trzecim kwartale 2022 roku będziemy już wchodzić w realizację – wyjaśnił Witold Kozłowski.

Dodajmy, że projekt budowy schronów turystycznych realizowany jest wspólnie z województwem podkarpackim. Chodzi o rządowy program Polska Wschodnia.

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Krzysztof Niedzielan, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN