Listopadowy weekend bez wypadków drogowych [WIDEO]

12.11.2019

Kierowcom należą się słowa uznania – mówi rzecznik KMP w Tarnowie Paweł Klimek. W programie Słowo za Słowo podsumował długi weekend na drogach regionu.

Z danych policji wynika, że od piątku do poniedziałku nie doszło do groźnych zdarzeń. Nie było ani jednego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 15 stłuczek. Byli za to piraci drogowi, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego i pijani kierowcy, na których ciągle nie ma bata – mówi Paweł Klimek.

– Pomimo tego, że od dobrych kilku miesięcy są prowadzone tzw. trzeźwe poranki, i są one prowadzone w różnych dniach wyrywkowo, niestety nie zdarzyło się mi się do tej pory powiedzieć, że trzeźwy poranek jest trzeźwym porankiem i nie mamy ani jednego zatrzymanego. Za każdym razem ktoś się trafił, albo jechał do pracy, albo po pracy. Kierowców tutaj muszę ostrzec, że te trzeźwe poranki będą kontynuowane i jeżeli siądzie ktoś za kierownicę po kieliszku i zostanie zatrzymany to straci bardzo wiele.

W regionie tarnowskim w czasie długiego weekendu policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących i odebrali 11 praw jazdy za prędkość.

W całej Polsce od piątku do poniedziałku doszło do 234 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 274 zostały ranne. To jednak o połowę mniej ofiar śmiertelnych niż przed rokiem.

Policja od piątku prowadziła wzmożone kontrole w ramach akcji “Listopadowy weekend”, organizując między innymi tak zwane kaskadowe pomiary prędkości.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN