Lisy widziane w Nowym Sączu. Dotarły nawet na blokowiska!

13.09.2021

Lisy znów pojawiły się na niektórych osiedlach w Nowym Sączu. Mieszkańcy informują nas, że zwierzęta przechodzą między blokowiskami szczególnie po zmroku i w nocy. Najczęściej widać je w okolicach śmietników, ale też interesują ich resztki jedzenia, które część lokatorów wyrzuca przez okno.

Taki problem można zgłaszać do Straży Miejskiej, która pomaga w złapaniu lisa – informuje zastępca komendanta nowosądeckiej jednostki, Wojciech Tyrkiel.

Miasto zakupiło żywołapki. W tej chwili posiadamy trzy sztuki. Można rozłożyć takie żywołapki w miejscach, gdzie lisy egzystują, a gdy uda się je złapać, wypuszczamy zwierzęta w naturalnym środowisku, po za terenem miasta – wyjaśnia.

W ostatnim czasie strażnicy odłowili lisa na ul. Stolarskiej. Zgłoszenia do komendy spływają też od mieszkańców ulic: Barskiej czy Husarskiej.

Zdaniem weterynarzy mało prawdopodobne jest, aby zdrowy lis zaatakował człowieka. Jeśli zauważymy go, najlepiej nie wpadać w panikę, tylko zaczekać aż sam się oddali.

Gdy mamy podejrzenie, że zwierzę jest chore, należy poinformować o tym służby działające na terenie miasta lub bezpośrednio Straż Miejską.

W czasie wakacji mieszkańcy osiedla Piątkowa (ul. Długoszowskiego) borykali się też z wizytami dzików. Straż Miejska ma w swoich magazynach środek do odstraszania dzikich zwierząt.

Posłuchaj:
Wojciech Tyrkiel
Mieszkańcy
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN